[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Egy golfjátékosnak arra kell törekednie, hogy tökéletesítse az ütéseit és azok kivitelezését, illetve hogy az ütés előtt mindent figyelembe vegyen, ami csak befolyásolhatja azokat.

Az egyik ilyen fontos tényező a szél és annak iránya, erőssége. De vajon mikor cselekszünk helyesen?

A válaszom az, hogy akkor, ha nem próbálunk meg dacolni az időjárással, hanem az ütésünket az adott pozíciónknak megfelelően előkészítve, határozottan, de nem plusz hozzáadott erővel teljesítjük.

Ha kifejezetten széllel szemben kell ütnünk, tanácsos viszonylag alacsonyan tartani a labdát, hogy a feltételek a legoptimálisabbak legyenek. A gyors swing-ek ilyen esetben kifejezetten hátrányosak, a labda a back-spin-je miatt magasabbra emelkedik, így ne akarjunk mindenáron nagyot és erőset ütni.

Néhány cm-rel hátrébbról játsszuk meg a labdát és a térdeket jobban hajlítsuk be ütéskor. Legyen az ütésünk egy ¾-es swing úgy, hogy minél inkább maradjunk a labda felett, az ütés alatt pedig a jobb csípőnk és vállunk maradjon magasan.

Ha a szembeszél a labda ívét megváltoztatja, slice vagy fade eredmény esetén hagyjunk nagyobb helyet a labdának.
[/av_textblock]

[/av_one_full]