[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Szeptember 4-én, vasárnap, Tatán az Old Lake Golf Club adott otthont a Fodor Krisztina emlékversenynek, amelyet a tavaly májusban tragikus körülmények között elhunyt kétszeres magyar bajnoknő, golfoktató emlékére hívtak össze barátai és golfos társai.Már a regisztrációkor mindenki Kriszta arcképével készült kitűzőt kapott, melyet így az emléknapon mindenki magán viselhetett, ezzel is tisztelegve a bajnoknő emléke előtt.

Az esemény Kriszta emléktáblájának felavatásával vette kezdetét, majd a versenyekre benevezett 58 felnőtt és 16 gyerek a pályák felé vette az irányt. A versenypályán kétfős Texas scramble, míg a par 3-as pályán a gyermekek és a kezdő felnőttek ütésszámra mért 2 körös versenyen vettek részt. A gyermekek számára a szervezők még gurításban is hirdettek meg versenyt, amelynek győztese a többfordulós szétütés után Sári Ferenc lett. Időközben megszülettek a par 3-as verseny eredményei.

1. Valics Máté, 25 ütés

2. Krupanics Zsófi, 27 ütés

3. Sári Ferenc, 28 ütés

A győztesek a kupák mellett bőkezűen felajánlott csokoládé és labdadíjakban részesültek, az összes résztvevő kisgyermek emléklapot és ajándékcsomagot kapott, valamint Kriszta gyerekek számára összeállított golfos kifestő füzetét vehette át.

A kissé megfáradt gyerekek a finom süteményektől újult erőre kaptak és ki az igen népszerűnek bizonyuló arcfestésen vett részt, ki pedig a segítők által kihozott és beüzemelt óriás gumilabdákon ugrálta körül a méltóan és nagyon kellemesen berendezett Eszterházy Pajtát.

Kisvártatva a versenypályáról is beérkeztek a versenyzők, akik a borkóstoló ízletes borainak társaságában gulyásleves-lángos vacsorával csillapították éhségüket, eközben Kriszta fényképeiből és kedvenc zenéiből készült összeállítást nézhettek-hallgathattak. Mire a versenyzők befejezték a vacsorát, elkészült a verseny kiértékelése is.

A győztesek:

1. Fehér Zsolt – Hajdu Dániel

2. Holló Zsombor Péter – Greff Bálint

3. Sütő Bettina – Dibusz László

A fődíjat, Kriszta 2004-ben Tatán nyert első kupáját, Fodor István, Kriszta testvére meghatottan nyújtotta át a győzteseknek. A külön erre az alkalomra készült gyönyörű arcképpel gravírozott kupa vándorkupaként díszíti majd az évente legjobbak otthonának falát.

A dobogó helyezettjei emellett díszüveges és egyedi címkével ellátott bort, wellness-hétvégét és gyakorlópálya-használati jogot nyertek.

A rendezvény 3 további felajánlás kisorsolásával folytatódott, egy-egy férfi és egy-egy női résztvevő egészségügyi szűrést, valamint gyógyhatású ékszereket nyert, Fodor István pedig két golfütőt ajánlott fel testvérének ütő-készletéből.

Este fél 8-kor úszó mécsesek és a gyerekek segítségével meggyújtott kívánságlámpások felengedésével ért véget a bensőséges megemlékezés, amelyből a szervezők reményei szerint a jövőre nézve méltó hagyomány teremtődik.